Otel Güvenliği

Otel, turizm, konaklama emniyeti ve güvenlik hizmetleri konularında gerek çalışan diğer personellerin ve gerekse hizmet alan müşterilerin güven ve huzuru esas alınarak; oluşabilecek tehditlere karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasında BMK ÖZEL GÜVENLİK HÄİMETLERİ olarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız turizm sektöründe otel, seyahat, tur, organizasyon, konferans ve tüm turistik etkinliklerde; Hırsızlık, gasp, darp gibi kanun dışı olaylara karşı bu konuda deneyimli özel güvenlik personeliyle 5188 sayılı yasa çerçevesinde başarıyla hizmet vermektedir. Firmamız; konaklama, otele ve otelciliğe özgü güvenlik hizmeti verebilen, yangın, saldırı, sabotaj gibi tehditlere karşı tesisi adeta kendi işyeri gibi sahiplenen ve bu konularda görevlendirdiği elemanlara sürekli meslek içi eğitim veren bir firmadır.

Otel veya turistik tesisin yönetimin vereceği yetki ile otelde çalışan temizlik, servis, mutfak gibi diğer personellerin giriş ve çıkışları personelimiz tarafından kontrol altına alınır. Tesisin depo giriş-çıkışları, hatta atılacak çöpler bile personelimiz denetiminde olmalıdır. Otelin çevre ve otopark aydınlatması kör nokta ve zafiyet oluşturmayacak şekilde yapılmalıdır. Otel veya turistik tesis bünyesinde düzenlenecek olan düğün, kokteyl, tanıtım gibi etkinliklerde alınması gereken ek önlemler önceden firmamıza haber verilmesi halinde alınır ve güvenlik açığı oluşmasına müsaade edilmez.

Hizmet verilecek bölgede Bekçi Tur Kalemi, Alarm, Kamera, Çalışan personel kart/parmak izi okuyucuları, Araç giriş çıkış bariyer düzenekleri gibi teknolojik tedbirler daha önceden konuşlandırılmış ise firmamızın teknik personeli tarafından görev yapacak personele yerinde eğitim verilerek bu cihazların kullanımında ve takibinde herhangi bir aksaklığın meydana gelmesi engellenir. Bu elektronik güvenlik sistemleri daha önce alınmamışsa, alınması için yönetime tavsiyede bulunulur.

Görev başı yapan personel firmamızın DENETLEME VE DEĞERLENDİRME birimleri tarafından değişik gün ve zamanlarda, habersiz ve sürekli olarak denetlenir ve sonuç raporu tarafınıza mail ile bildirilir.